Benfika v Blažovickém azylu podlehla Ždírci brankou z penalty

SK Líšeň B - TJ Tatran Ždírec nad Doubravou 0:1 (0:0)

ŽK: Minařík, Fall, Ferlay, Toczyski – Koutný, Pátek.

Místo: Hřiště SK Blažovice.
Počet diváků: 120.

Líšeň: Modlitba – Daněk, Hanuš, Cupal, Toczyski – Rudyk, Fall, Bílek Tom, Minařík (71. Šíp), Hochman (46. Ferlay) – Dostálek. Trenér Mazura.

Ždírec: Gregovský D. – Ráliš, Koutný, Vrána (46. Pátek), Novotný J., Gregovský V., Rosůlek (59. Nekovář), Vopršal (86. Pátek), Málek, Novotný P., Štědrý. Trenér Nedvěd.

V předposledním 29. kole Moravskoslezské divize skupiny D jsme z důvodu rekonstrukce hrací plochy na našem stadionu přivítali soupeře ze Ždírce nad Doubravou na smluveném náhradním hřišti v nedalekých Blažovicích. Již od zahajovacího hvizdu rozhodčího Zapletala jsme si vypracovávali slibné šance, ale bez úspěchu. V 9. minutě se k přímému kopu postavil Hanuš a prudkou střelou bohužel orazítkoval pouze břevno Gregovského branky. Za zmínku stojí ještě akce ze 43. minuty, kdy po precizním centru Bílka se Rudykovi nepovedla střela podle jeho představ a míč trefil vysoko nad soupeřovu branku..

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté a hned ve 49. minutě nechali vyniknout skvělého Modlitbu, který díky špatně odkopnutému míči obránci, musel likvidovat povedenou střelu soupeře. V 51. minutě hosté zahrávali rohový kop na krátko, ze kterého jsme si orazítkovali snad celou konstrukci branky. V 70. minutě smolně v rohu velkého pokutového území fauloval Minařík a rozhodčí Zapletal nařídil penaltu. K pokutovému kopu se postavil kapitán hostí Pavel Novotný, který s přehledem proměnil. V 84. minutě jsme konečně zahrozili i my. Po pěkném centru Toczyského zakončoval Bílek těsně mimo bránu a následně v 85. minutě Dostálek volil střelu bez razance do brankáře na místo přihrávky Bílkovi, který byl sám před brankou. A tak jsme bohužel na domácím azylovém hřišti v Blažovicích prohráli brankou z pokutového kopu.

Poslední utkání odehraje B-tým v sobotu 15. června v 16:00 hod. na hřišti soupeře ve Speřicích.