Béčko remízou ve Speřicích uhájilo konečné 3. místo

TJ Dálnice Speřice - SK Líšeň B 1:1 (0:0)

Rozhodčí: Brázdil – Doležal, Žaloudek – Matulík.

Místo: Stadion Speřice.
Počet diváků: 250.

Speřice: Švec – Cajz (46. Pech), Jančík, Honzárek (46. Eremiáš), Řezáč, Vlček, Zach (46. Soukup), Dufek, Vrána (46. Fukan), Šíma, Svoboda (75. Jiřík). Trenér Holenda.

Líšeň: Sláma – Daněk, Cupal, Hanuš, Bolovintsev – Minařík, Fall (46. Štolba) – Špička (74. Matocha), Hochman, Ferlay – Bílek. Trenér Mazura.

V posledním 30. kole Moravskoslezské divize skupiny D jsme zajížděli až do dalekých Speřic. Z důvodu odchodu hráčů Rudyka a Toczyského do jiného klubu dostali v sestavě příležitost mladí talentovaní hráči, kteří se v nadcházející sezóně porvou o místo v sestavě. Od samého začátku utkání jsme měli územní převahu a drželi míč převážně na svých kopačkách, ale bez jakéhokoli ohrožení soupeřovi brány či dokonce vyložené šance. Až ve 30. minutě se v běžeckém souboji prosadil dobře hrající Daněk, který velmi povedeným centrem předložil míč Hochmanovi, jemuž se balon nepovedlo zkrotit a střela šla bohužel mimo Švecovu branku. O dvě minuty později šla Fallova dělovka z úctyhodných 30ti metrů bohužel také nad branku a posléze ve 33. minutě Bolovintsev po velmi pěkné kombinaci z pravé strany střílel také nad. Ve 43. minutě naopak zahrozili i domácí. Po špatně odkopnutém míči šli hráči Speřic do protiútoku, ale naštěstí i jejich střela nezamířila mezi tři tyče a skončila jen síti za bránou.

Do druhého poločasu jsme vstupovali s nuceným střídáním, když zraněného Falla nahradil Štolba. Domácí s vidinou udržení soutěže vystřídali také, ale ihned 4 hráče najednou. Už po třech minutách druhé půle se střídající Fukan po autovém vhazování otočil v pokutovém území a zakončil těsně vedle Slámovi branky. V 51. minutě šikovný Štolba precizní průnikovou přihrávkou vybídl Ferlaye, ale ten pálil pouze do brankáře. Až v 60. minutě se na kraji hřiště prosadil excelentní kličkou právě Ferlay, který sice střílel, ale před brankářem šikovně hlavičkou tečoval Bílek a dostal míč za záda Švece. A byť se síť nerozvlnila a domácí hráč za brankovou čárou rychle odkopával míč, tak rozhodčí regulérní gól uznali a my šli do vedení. O čtyři minuty později Bolovintsev předložil aktivnímu Ferlayovi další míč do křídla, ale tomu se ve slibné šanci nepovedl centr. V 71. minutě, po nádherné kombinaci s výstavbou od branky po ose Cupal - Minařík - Bílek, vybídl poslední jmenovaný opět Ferlaye, který křižnou střelou vsítil branku, ale k naší smůle pomezní rozhodčí vyhodnotil postavení mimo hru čili branka nám pro ofsajd nebyla uznána. V 77. minutě přišel za naše neproměněné šance trest. Bílek ve středu pole nechal vystřelit Řezáče, jehož míč po pokropené naší polovině doklouzal přesně k tyči Slámovi branky a bylo srovnáno na 1:1. Tři minuty po inkasovaném gólu jsme znovu nezužitkovali náš útok, když po pěkném centru Bolovintseva, Minařík vystřelil pouze do brankáře. Vzhledem k tomu, že o chvíli později Vrchovina na svém hřišti podlehla Humpolci 2:3, udrželi jsme se v konečném pořadí na pěkném 3. místě.